Toyota chystá elektromobil, připravuje ho pro ni Tesla

Tesla pro Toyotu vyrábí plně elektrické vozidlo. S informací včera přišel americký server AutoblogGreen, který se zaměřuje na ekologicky poháněná auta. Výkoný ředitel společnosti Toyota Akido Toyoda blogu při rozhovoru potvrdil, že Tesla pro Toyotu montuje prototyp bateriově poháněného vozidla.

Vydáno: 13.7.2010

Informaci včera potvrdil i šéf technologického vývoje Tesly J. B. Straubel, který uvedl, že pro japonskou automobilku montují do dvou automobilů celý pohonný systém – sady baterií, elektrický motor i další pořebné kompenty. Vozidla by měla být hotova do konce tohoto měsíce.

Bližší podrobnosti o spolupráci a dalších úmyslech Toyoty zatím nejsou známy. Podle vedení japonské značky jde v tuto chvíli především o to, zkusit jestli si elektronika rozumí s šasi Toyoty a jestli poskytuje zavedený standard. Pokud ano, není vyloučena produkce plně elektrického vozidla.

Toyota je na poli ekologicky šetrných aut průkopníkem. I když byl začátek jejich hybridního Priuse velmi sporný, dnešní generace tohoto auta už o sobě jako o úsporném a k přírodě vstřícném automobilu rozhodně mluvit může. Prius byl mimojiné označen magazínem AutoTip za nejlepší hybridní vozidlo současnosti.

Text: Redakce
Foto: Tesla

Galerie