Top limuzína Mercedes-Benz S dostane naftový čtyřválec

Dosud se pod kapotou vlajkové lodi německého Mercedesu objevovaly nejméně šestiválce. Ale doba je zlá a přeje snižování nároků na výkon i prestiž. Ve jménu boje se spotřebou i s emisemi se pod kapotou prestižního sedanu objeví dvoulitrový naftový čtyřválec. Představujeme vám nový nejprodávanější model: Mercedes-Benz S 250 CDI.

Vydáno: 27.8.2009

Naštěstí realita není až tak strašná, jak by se mohlo z předchozích řádků zdát. Dvakrát přeplňovaný čtyřválec s objemem 2,1 litru ze sebe vymáčkne výkon přes 220 koní a točivý moment 500 Nm. To nejsou zas tak malá čísla, ale přesto s mohutnou limuzínou, jakou je Mercedes-Benz třídy S, motor asi moc nezacvičí.

Čtyřválcový diesel asi pomůže snížit spotřebu i emise CO2, což je dnes v očích mnohých důležitější, než velký výkon reprezentativní limuzíny. Jak je libo. Ale mnohým fanouškům i majitelům to může připadat jako degradace toho nejlepšího, v čem se dnes dá vozit.

Ale neměli bychom být tak překvapeni. Mercedes-Benz příchod malých motorů avizoval už dříve, teď jen dochází na jeho slova.

Mercedes-Benz S 250 CDI se objeví už za pár dní na autosalonu ve Frankfurtu.

Text: Redakce
Foto: Mercedes-Benz

Galerie