Top Gear se navážel do Mexika. Moderátoři opět perlili

Jeremy Clarkson je svojí prostořekostí pověstný. Svaté mu není nic a podobně jsou na tom i další členové moderátorského tria Top Gear James May a Richard Hammond. Ve druhém díle aktuální série pořadu se obětí jejich vtípků stalo Mexiko. Severoamerická země ovšem nechce zůstat zahambena a na adresu britské veřejnoprávní televize putuje stížnost.

Vydáno: 3.2.2011

Dopis sepsal mexický ambasador ve Velké Británii. Nelíbilo se mu, jakým způsobem se moderátoři v neděli večer vyjadřovali o zemi, kterou reprezentuje. BBC zatím neodpovědělo.

Celá aféra vznikla způsobem pro Top Gear typický. Jeremy Clarkson i oba další moderátoři začali vtipkovat na adresu sportovního automobilu, který vzniká právě v Mexiku. Při svých tvrzeních, tak jako vždy, vycházeli z všeobecně přijímaných mýtů, polopravd a sociálních klišé, které se vážou k zemi.

Na adresu Mexika tak putovala velmi nevybíravá hláška J. Clarksona R. Hammonda: „Mexická auta budou líná, zbytečná, kouřící, těžkopádná a opírající se o plot, se budou dívat na kaktus oblečený do deky s otvorem uprostřed.“ (Clarksona je těžké překládat a druhá věta je spíše metafora pro vyjádření „koukat do blba“. Pokud vás napadne výstižnější translace, dejte vědět. Původní znění bylo takto: „Mexican cars are just going to be lazy, feckless, flatulent, overweight, leaning against a fence asleep looking at a cactus with a blanket with a hole in the middle on as a coat.“)

Aby vtípku pánové nasadili korunu, na adresu mexického ambasadora v Londýně dodal J. Clarkson: „A BBC nedostane ani žádnou stížnost, protože mexický velvyslanec zrovna spí.“

Jenže nespal.

A dal si tu práci, aby tři dny po odvysílání pořadu na BBC ležela stížnost, která pořadu vyčítá hlavně ponižující a xenofobní řeči, které byly na adresu Mexika proneseny.

Top Gear udělal takovýchto přešlapů už spoustu a je to jen doklad naturelu J. Clarksona i jeho pobočníků. Právě pro tento jejich osobitý styl humoru, který se nezastaví před ničím, je pořad tak slavný. V dalším díle můžeme s největší pravděpodobností čekat Clarksonovu omluvu.

Komentář na téma úspěchu pořadu Top Gear čekejte na webu Zavolantem.cz každým dnem.

Text: Redakce
Foto: Ilustrační

Galerie