TomTom White Pearl: módní záležitost

TEST: TomTom v červnu představil speciální edici svého modelu One. Především dámy by měly ocenit jeho přednosti, protože právě pro ně byl tento přístroj upraven. Jednalo se ovšem o limitovanou edici, která se před Vánocemi do obchodů ještě jednou vrátila. Proto jsme neváhali a podrobili “bílou perlu“ redakčnímu testu.

Vydáno: 19.12.2009

Na úvod trocha teorie. TomTom White Pearl je v podstatě úplně stejný jako One. Liší se pouze v maličkostech, ovšem zatímco klasický přístroj One IQ Routes se pohybuje s cenou kolem hodnoty 3800 Kč, za edici White Pearl připlatíte více než 1000 Kč. Tak se na to podíváme, zda se tento nemalý příplatek vyplatí.

Zaměřeno na ženy

O tom, že je tato úprava určena především pro ženy, snad nikdo pochybovat nebude. Já osobně jsem si občas připadal s navigací v sexy pytlíčku poněkud divně, ale co, pokusím se, po vzoru hlavního protagonisty filmu “Po čem ženy touží“, vcítit do našich drahých poloviček. A těm se minimálně obal velmi líbí. Je elegantní, je netradiční, je pěkný. Reakce našich čtenářek to potvrzují, některé si dokonce přístroj chtěli nechat (samozřejmě kvůli jeho vzhledu).

Bílá barva je kombinována s dekorativním vzorem, který vynikne v celé své kráse až po zapnutí. Nedílnou součástí této výbavy je pouzdro, o kterém už byla řeč. Jedná se o hedvábný uzavíratelný váček navíc doplněn o perleťový korálek (jakože bílá perla). Ne náhodou byl vybrán pro úpravu právě ten svými rozměry nejmenší model. Pokud ho uložíte do sametu, stále se vejde do kdejaké kabelky. Sám výrobce označuje vzhled a design přístroje za luxusní. My bychom ho za luxusní neoznačili, ale pěkný určitě je.  

Nejen vzhled

Jenže White Pearl, coby navigace pro ženy, není pouze o designu. Pozměněn je také obsah, i když nečekejte změny nijak zásadní. Jedná se především o body zájmu. K těm klasickým totiž přibyly ještě další sady, které mají ocenit právě ženy řidičky. Vybírat si mohou z kategorií “Místa k vidění“, “Nakupujte do zemdlení“ nebo “Móda pro každý den“. V nich jsou zařazeny nejrůznější butiky, obchody, restaurace, ale také bary, kina, divadla, kavárny a tak dále.

V praxi oceníte především jednoduché, přehledné a pouze dvoustránkové menu. Nutno podotknout, že v něm neschází nic podstatného. Ano, přístroj nenabízí komfortní funkce typu MP3 přehrávače, bluetooth telefonování a tak podobně. Ale jak už jsme v dřívějších testech několikrát uvedli, méně je někdy více a v našem konkrétním “ženském“ případě to platí dvojnásob. Tím se nechci nikoho dotknout, usuzuj tak pouze na základě reakcí a vyjádření našich čtenářek.

Jednoduché ovládání je jednoznačnou předností tohoto modelu. Zadávání adres je otázkou maximálně jedné minuty. Oceňujeme také spolehlivost, se kterou TomTom ihned po zapnutí přijme signál a se kterou vás navádí do cíle. Samotné navigování je srozumitelné a přehledné. Ani v tomto případě nechybí navádění do jízdních pruhů, technologie Map Share, menu Pomoc a IQ Routes.

O něco rozšířený One

A teď se vás zeptám, není vám výčet těchto předností povědomý? Přesně to samé jsme chválili už v dřívějším testu modelu One. White Pearl je prakticky úplně stejný přístroj, což potvrzuje ve svém prohlášení také výkonná ředitelka společnosti TomTom Corinne Vigreuxová když říká, že bílá perla představuje komfortní přístroj, který je okořeněný o trochu zábavy, exkluzivitu a styl.

To je určitě pravda, jen je potřeba zvážit, zda je opravdu nutné za zábavu, exkluzivitu a styl připlácet více než 1000 Kč. Když jsme na úvod psali, že se podíváme na to, zda se to vyplatí, tak naše odpověď je (i přes to, že se nám přístroj líbil) záporná. Když to úplně zjednodušíme, tak White Pearl je One s bílým pouzdrem, sametovým pytlíčkem a doplněnou databází bodů zájmů.

Ani sám výrobce zřejmě nepočítá s tím, že by se prodalo nějaké velké množství těchto přístrojů, a proto se jednalo jak napoprvé v červnu, tak i aktuálně před Vánocemi o limitovanou edici. Kdo touží po spolehlivé navigaci a její vzhled je pro něj velmi důležitý, pak bude určitě spokojený. Na závěr pro vás máme dobrou zprávu. I přes limitované množství je stále White Pearl k dostání, a to za 4990 Kč.

Text: Lukáš Dittrich
Foto: Zuzana Procházková, TomTom

Cena v e-shopech: 4 490 Kč

Plusy: Elegantní vzhled, srozumitelné navádění, inteligentní nabídka cílů, kompaktní rozměry, přehledné menu.
Mínusy: Občasné problémy „trefit se“ na to správné místo, vyšší cena.

Obsah balení: Zatahovací pouzdro, držák Easyport™, anténa RDS-TMC, kabel USB, nabíječka do auta, dokumentace.

TomTom White Pearl
Šířka / výška / tloušťka 92 mm / 78 mm / 25 mm
Hmotnost 148 g
Baterie / provozní doba Li-Ion / 3 hodiny
Paměť 2 GB flash

Galerie