TomTom vylepšil svojí navigaci pro iPhone

TomTom uvolnil novou verzi 1.4 své navigační aplikace pro iPhone. Upravená navigace je kompatibilní s novým iOS 4 a kromě jiných vlastností nyní obsahuje multitasking, který umožňuje uživatelům přijímat navigační instrukce a zároveň v tentýž okamžik provozovat na svém iPhone ještě další aplikace. Navigace už je k dispocizi na App Store.

Vydáno: 12.7.2010

Nejnovější verze aplikace TomTom pro iPhone obsahuje několik nových vlastností, které činí práci s ní komfortnější:

Pohodlná navigace během volání – Uživatelé mohou volat a odpovídat na volání během navigace probíhající s pomocí vizuálních instrukcí. S touto funkcionalitou vidí vizuální instrukce na obrazovce i pokud právě telefonují, takže už nemusejí volit mezi voláním a příjímáním navigačních pokynů.

Navigační instrukce na pozadí – Uživatelé mohou na obrazovce sledovat jiné aplikace a zároveň přijímat hlasové navigační instrukce z aplikace TomTom běžící na pozadí.

Nové, aktualizované mapy – Aplikace TomTom je připravena navigovat s pomocí nejpřesnějších a nejaktuálnějších map. Jelikož se každoročně změní přibližně 15 % silniční infrastruktury, TomTom pokračuje v nepřetržité aktualizaci map ve své navigační aplikaci, takže si uživatelé mohou být jisti, že navrhovaná trasa je přesná a efektivní. Mapy jsou předinstalované v aplikaci, takže k jejich prohlížení nebo navigaci do zvolené destinace není vyžadováno stahování dat, dostupnost mobilního signálu ani poplatky za roaming.

Kromě toho přibyly i další méně zásadní věci, jako sdílení trasy e-mailem, připomenutí odjezdu v kalendáři, výběr z různých symbolů vozu a další.

Kontinentální a regionální verze aplikace TomTom pro iPhone 3G, iPhone 3GS a iPod Touch je možné zakoupit a stáhnout na App Store. Cena se pro různé regiony liší, cena aplikace s mapovým pokrytím východní Evropy je 59,99 EUR.

Text: TZ TomTom
Foto: TomTom

Galerie