TomTom připravil navigace pro Renault i Toyotu

Výrobce navigací TomTom představil nové vestavěné navigační zařízení zavané Carminat TomTom, které vyvinul ve spolupráci s Renaultem. Značka naví rozšířila svou partnerskou spolupráci s Toyotou a nabídne druhou generaci polovestavěného přenosného navigačního řešení v jejích vozech.

Vydáno: 5.3.2009

Carminat TomTom by měl být k dostání v Renaultech za cenu asi 490 eur. Značka tak zpřístupní vestavěné navigace masovému trhu a bude dostupný v malých a středních vozech Renault.

„Zařízení nabídne unikátní vlastnosti přenosných navigačních přístrojů TomTom, které umožňují bezpečné a efektivní řízení bez zbytečného stresu. Carminat TomTom lze plně aktualizovat jak po stránce mapové, tak i obsahové,“ informuje společnost ve své tiskové zrpávě.

TomTom navíc oznámil, že rozšířil svou partnerskou spolupráci také s japonskou Toyotou a nabídne druhou generaci polovestavěného přenosného navigačního řešení TomTom ve vybraných vozech. Zařízení je speciálně navržené pro použití v palubním audio, video a navigačním systému Toyota TNS 410.

„Rozšíření spolupráce je důkazem rostoucí poptávky po polovestavěných navigacích na automobilovém trhu,“ komentuje novinku firma.

Text: TZ TomTom
Foto: TomTom

Galerie