TomTom představil vylepšenou navigaci XL2 IQ Routes Edition

TomTom představil XL2 IQ Routes Edition, inovovanou širokoúhlou navigaci se zjednodušeným uživatelským rozhraním. Nástupce oceňovaného modelu TomTom XL IQ Routes Edition obsahuje zjednodušené uživatelské menu a pokročilé funkce jako navádění do jízdních pruhů či technologie Map Share a IQ Routes.

Vydáno: 24.5.2010

TomTom XL2 IQ Routes Edition obsahuje řadu užitečných funkcí. K výpočtu optimální trasy používá inovativní technologie TomTom IQ Routes reálně naměřené rychlosti na silnicích, analyzuje denní dobu i den, kdy se cesta koná. Tím šetří čas, peníze i pohonné hmoty. 

Prostřednictvím velké 11cm (4,3″) dotykové obrazovky uživatel vstoupí do nového zjednodušeného menu, které obsahuje pouze dvě volby – „Naplánovat trasu“ a „Prohlížet mapu“. Díky tomu se během jízdy obejdete bez zbytečných komplikací. 

Součástí funkční  výbavy je také navádění do jízdních pruhů, které usnadňuje řízení na složitých křižovatkách. Tato funkce přehledně zobrazuje všechny jízdní pruhy a signalizuje řidiči, do kterého pruhu se má zařadit – výsledkem je snazší navigace a méně stresu na cestách.

TomTom XL2 IQ Routes Edition je plně kompatibilní s dopravní službou RDS-TMC, která předává řidiči informace o aktuální dopravní situaci a dokáže také naplánovat alternativní trasu, jestliže taková trasa existuje. 

Cena a dostupnost
TomTom XL2 IQ Routes Edition je k dostání v českých obchodech ve třech verzích: XL2 IQ Routes Regional (doporučená cena 3890 Kč), XL2 IQ Routes Europe (doporučená cena 4690 Kč) a XL2 IQ Routes Europe Traffic s dvouletou aktualizací map (doporučená cena 6490 Kč).


 

Funkční výbava TomTom XL2 IQ Routes Edition zahrnuje:

Jednoduchost

 • Plug & Go – žádná instalace, stačí jen připojit a ťuknout na dotykovou obrazovku

 • Zjednodušené menu – pouze dvě tlačítka „Naplánovat trasu“ a „Prohlížet mapu“

 • Zřetelné hlasové instrukce

Nejlepší trasy a mapy

 • Kompatibilita s dopravní službou RDS-TMC* – předává řidiči informace o aktuální dopravní situaci, postižených oblastech, směru postižené dopravy, odhadovaném zpoždění a alternativní trase

 • Záruka nejnovější mapy – zajišťuje, že se vydáte na cestu vždy s nejnovější mapou. Jestliže do 30 dnů od prvního zapnutí přístroje vyjde nová mapa, záruka nejnovější mapy vám umožňuje její bezplatné stažení prostřednictvím TomTom HOME.

 • Technologie Map Share – umožňuje řidičům provádět opravy do svých map a bezplatně využívat tisíců mapových oprav vytvářených uživateli TomTom každý den

 • Technologie IQ Routes – používá reálně naměřené rychlosti na silnicích k výpočtu nejrychlejší trasy do cíle v kteroukoli denní dobu

Větší bezpečnost

 • Navádění do jízdních pruhů – usnadňuje navigaci na složitých křižovatkách

 • Reálné vizuální instrukce – repliky dopravních značek pro jejich snadnější dodržování

 • Nabídka „Pomoc!“ – poskytuje přímý kontakt na tísňové linky a cestu k nejbližším zdravotnickým zařízením

  *) Vyžaduje dopravní  přijímač RDS-TMC a předplatné služby RDS-TMC, oboje lze zakoupit samostatně (verze Traffic zahrnuje dopravní přijímač již v ceně)

Text: TZ TomTom
Foto: TomTom

Galerie