TomTom ocenil nejproduktivnějšího českého uživatele služby Map Share

TomTom ocenil českého rekordmana v počtu mapových oprav. V České republice se stal nejproduktivnějším uživatelem služby Map Share za rok 2009 pan Milan Prchal z Prahy s téměř 1850 opravami map. Rekordman převzal z rukou Roberta Červenáka, zástupce společnosti TomTom pro Českou republiku a Slovensko, dárkový certifikát a novou špičkovou navigaci TomTom GO 950 Traffic.

Vydáno: 28.5.2010

Stejně jako loni TomTom ocenil rekordmana v počtu mapových oprav, a stejně jako loni se jím stal Milan Prchal. Zatímco v roce 2008 opravil „jen“ asi 600 chyb, v roce 2009 už to byl víc než trojnásobek: téměř 1850 oprav.

„Opravy map provádím prakticky denně. Díky své práci vyrážím do všech koutů Prahy a všude mám oči otevřené. Kdykoli objevím něco, co na mapě nesouhlasí, opravím to. Praha je s množstvím uzavírek ulic nebo změn v průjezdnosti opravdu ideálním místem pro opravy. Objevuje se i mnoho zcela nových ulic, a tak je v mapách neustále co vylepšovat,“ řekl český rekordman Milan Prchal.

To ale není vše, co služba Map Share nabízí. I Milan Prchal ostatně přiznává, že jeho koníčkem je vytváření tzv. POI (bodů zájmu). Není bez zajímavosti, že právě díky němu si ostatní uživatelé mohou kdykoli stáhnout například aktuální databázi restaurací, kaváren nebo penzionů v Česku.

Funkce Map Share umožňuje zákazníkům TomTom okamžitě vytvářet opravy map přímo na svých zařízeních TomTom. Jakmile dojde k jejich ověření  pracovníky firmy TomTom, jsou tyto aktualizace zpřístupněny všem uživatelům, kteří používají bezplatnou funkci Map Share. Díky tomu mají zákazníci TomTom neustále přístup k aktuálním mapám – ty berou v potaz jakékoli uzavírky nebo změny průjezdnosti ulic, takže řidiči se mohou snadno vyhnout nečekanému zpoždění na trase, což šetří jejich čas i peníze. 

„Služba Map Share v navigacích TomTom je velmi oblíbená. Celosvětově evidujeme již přes deset milionů uživatelů této služby, kteří aktualizují, sdílejí a stahují opravy map. Cíl mají jediný: zpříjemnit cestování sobě i ostatním řidičům,“ dodává Robert Červenák ze společnosti TomTom.

Text: TZ TomTom
Foto: TomTom

Galerie