TomTom High Speed Multi-Charger: nabijte všechno najednou

TomTom představil High Speed Multi-Charger: první nabíjecí řešení značky TomTom, které dokáže nabíjet až tři různá zařízení v automobilu v jeden okamžik. Rychlá automobilová nabíječka pro nabíjení tří zařízení současně používá standardní USB konektory a umožňuje současně nabíjet třeba navigaci, mobilní telefon a přenosný DVD přehrávač.

Vydáno: 22.7.2011

Nová automobilová nabíječka TomTom byla navržena speciálně pro přenosné navigační přístroje, jimž zajistí dostatečný přísun energie za všech okolností.
Novinku ocení především ti řidiči, kteří tráví většinu svého času na cestách a používají různá elektronická zařízení za jízdy. Skvěle se hodí i rodičům plánujícím dlouhou prázdninovou cestu, během které je potřeba udržet děti zabavené prostřednictvím automobilového DVD systému, dobíjet mobilní telefony a současně se nechat vést elektronickou navigací.

Řidiči se mohou spolehnout, že všechna jejich zařízení budou ve stejnou dobu plně nabitá. Zatímco většina konkurenčních výrobků uvádí svůj výkon při nabíjení až 2,1 ampérů, ve skutečnosti je tento výkon rozdělen mezi jednotlivé porty. Když do takové nabíječky připojíme více než jedno zařízení, rychlost nabíjení se výrazně sníží. To ale není případ High Speed Multi-Charger, jehož dva dedikované USB porty poskytují vždy maximální rychlost nabíjení.

Kromě 1,2-ampérového nabíjecího portu určeného pro mobilní telefony a MP3 přehrávače zde nalezneme také 2,1-ampérový port k nabíjení USB zařízení s vyšší spotřebou, jako je iPad či iPhone. Nabíjení probíhá až čtyřikrát rychleji a bez negativního vlivu na výkon ostatních portů. Kromě zmíněných dvou portů nechybí ještě jeden dedikovaný port pro napájení 12V zařízení, jako např. DVD přehrávačů.

Nový TomTom High Speed Multi-Charger je k dostání v obchodech za doporučenou cenu 619 Kč včetně DPH.

Text: Redakce/TZ TomTom
Foto: TomTom

Galerie