Tesla Model S: chystá se elektrický sportovní sedan

Americký výrobce Tesla, jehož jméno shodující se s českou fabrikou na televizory je jen náhoda, připravuje dvoumístný sporťák, který pohání pouze elektromotor a přitom dosahuje vysokých výkonů. Podle posledních informací pracuje firma také na sportovním sedanu. Uvidíme, co je na tom pravdy.

Vydáno: 27.10.2008

Co naznačilo první vývoj nového vozu. Firma se stěhuje ze svého původního sídla v kalifornském San Carlos do továrny za 250 milionů dolarů přímo v San Jose, jejíž výstavba začne v létě příštího roku. Proč asi?

Nový luxusní sportovní sedan by měl pohánět balík li-ion baterií, jako u Roadster. Model S už ale nebude postaven ve spolupráci s britským Lotusem, jako tomu bylo u Roadsteru. Nový model tak dostane podvozek, který vyvinula sama Tesla.

Tesla Model S by měl na jedno nabití ujet až 400 kilometrů. Stejně jako u Roadsteru firma slibuje, že Model S nebude rozhodně žádnou brzdou dopravy. Svědčit o tom by mohlo zrychlení z nuly na stovku za 6 sekund.

Cena Modelu S ve Spojených státech by měla být okolo 60 tisíc dolarů, tedy asi 1 200 000 korun. Kdyby se dostal do Evropy, počítejte s minimálně poloviční přirážkou. Přiložená fotografie je renderem, jak by asi Model S mohl vypadat.

Text: Redakce
Foto: Road and Track

Galerie