Tatra T603 zvítězila v anketě o nové Tatry

Už za pár let se na silnicích pravděpodobně setkáme s nově vyrobenou Tatrou T603, T87 nebo Tatraplánem. Tyto modely totiž zvítězily v anketě kopřivnické Tatry a internetového deníku Aktuálně.cz, ve které čtenáři rozhodovali o tom, které tatrovky by Tatra měla znovu vyrábět. V anketě bylo rozděleno přes dvě stě tisíc hlasů.

Vydáno: 31.8.2008

Na prvním místě se s 46 822 hlasy umístila legendární Tatra T603, proslulá svým designem i technikou. Druhou příčku obsadila Tatra 87, s níž cestovatelé Hanzelka a Zikmund procestovali polovinu světa. Na třetí pozici se umístil též notoricky známý tatraplán, T600. Celkem čtenáři Aktuálně.cz rozdali 201 730 hlasů.

1. místo: 46 822 hlasů: Tatra T603

2. místo: 38 882 hlasů: Tatra T87

3. místo: 28 037 hlasů: Tatraplán T600

  

Tyto tři vozy by tedy Tatra měla začít opět vyrábět. „Na základě výsledků ankety si necháme zpracovat studii, která se bude věnovat obnovení výroby vybraných modelů a kalkulaci spojených nákladů,“ řekl při spuštění ankety deníku Aktuálně.cz šéf společnosti Tatra Ronald Adams.

Novodobé tatrovky ale neměli být přesnou kopií podle starých nákresů. Kapota bude stejná, ale pod ní má dýchat technologie splňující všechny požadavky na moderní vůz současnosti. Kapota replik starých modelů se přitom má vyrábět přímo v továrně v Kopřivnici.

A kdy se začneme na silnicích s modely se známým designem opět setkávat? Nemělo by to trvat příliš dlouho. „Předběžně uvažujeme o roku 2010,“ řekl Adams. Již nyní prý automobilce docházejí objednávky na nové vozy.

Text: Redakce
Foto: Tatra, aktualne.cz

Galerie