Tata Nano Gold Plus: nejlevnější auto ze zlata!?

Tata Nano je ikona. Tedy přinejmenším v Indii, kde se prodává (jinde k dispozici zatím není). Tentokrát se nejlevnější auto světa předvedlo v novém kabátě. Společnost Titan Industries připravila speciální edici, potaženou od kol až po střechu zlatem a drahými kameny. I když výsledek pro nás není příliš úchvatný, pro Indy má smysl, jde totiž o oslavu jejich mnohatisícileté tradice šperkařství.


Vydáno: 29.12.2010

Automobilka Tata Motors se ve spolupráci s Titan Industries rozhodla oslavit tradici indického šperkařství, která trvá už celých pět tisíc let. To je docela dlouhá tradice – a tedy i dosti speciální příležitost k oslavě – a tak si na pomoc vzali nejznámnější indické auto.

Výsledkem je čistým zlatem potažený vůz Tata Nano s kapkou na přídi, vyzdobený šperky (první fotky v galerii). Jde o vítězný návrh ze třinácti nabídek, z nichž vybíral indický lid v hlasování.

Není to první (a nepochybně ani poslední) tuning nejlevnějšího auta světa (i když slovo tuning v tomto případě není asi zcela na místě). Už před časem se objevil první tuning a Tata nabízí i speciální edice pro muže a ženy.

Text: Redakce
Foto: Tata

Galerie