Tata Nano Europa: nejluxusnější verze pro Evropu

Ratan Tata zatím prodává svůj lidový model Nano na domácí půdě. Chystá se ale zaútočit na Evropu. Dobře poučen ví, že místní trh si žádá mnohem lepší zacházení, než ten indický. Tata Nano Europa je tak nejlépe vybavený model, který ovšem také nasadí vyšší cenovku.

Vydáno: 5.3.2009

Tata Nano Europa vypadá mnohem lépe, než indické Nano. Její rozvor se prodloužil na 2,28 metru a přibylo i standardní evropské vybavení, které zahrnuje 15″ kola, LED blikače, ABS a dalsí systém pro stabilizaci. Dokonce je tu i zpětné zrcátko na straně spolujezdce!

Tata Nano Europa si zachová pohon z malých motorových jednotek, v jejím případě to bude tříválec, který budete korigovat pětirychlostním manuálem. Nečekejte ale cenu jako v Indii, která se pohybuje kolem 50 tisíc korun v přepočtu. Tata Nano Europa bude stát skoro třikrát tolik.

Ačkoliv se nám původní Tata Nano moc nelíbila, domníváme se, že evropská verze má šanci zatopit především předraženému Smartu. Uvidíme ale až v roce 2011, kdy by se mohly první kousky objevit i na našich silnicích.

Text: Redakce
Foto: Blogs inc.

Galerie