Suzuki představuje v New Yorku Kizashi Sport a SX4 SportBack

Automobilka Suzuki představila na právě probíhajícím autosalonu dvě přiostřené verze. Ta první se týká nového sedanu Kizashi, druhá si vzala na mušku u nás dobře známý hatchback SX4. Zatímco v prvním případě se kromě drsnějšího vzhledu a upraveného podvozku nezměnilo skoro nic, malé SUV dostalo nový motor.


Vydáno: 2.4.2010

Suzuki Kizashi bylo motoristickou veřejností přijato velmi vřele, a proto se vedení automobilky rozhodlo pro ostřejší provedení Sport (to aby tento úspěch ještě dále umocnilo). Bohužel to celé má jeden háček. Pod kapotou se nic měnit nebude. (šestiválcová verze se odkládá)

Jak už bylo řečeno, to hlavní je patrné hned na první pohled. Upravena byla maska chladiče a oba nárazníky, přibyly prahové nástavce, na víko zavazadelníku byl umístěn decentní spoiler a celé to stojí na pěkných osmnáctipalcových kolech. Jen doufáme, že ty koncovky výfuku budou pravé (ne jako v případě Hyundaie i30 Sport). Do interiéru byl instalován sportovní volant, který dostal kožený potah, stejně jako řadicí páka a ruční brzda. Z těch nejpodstatnějších změn jmenujme od 10 mm nižší podvozek.

Spolu se sportovní verzí sedanu Kizashi se představuje v New Yorku také Suzuki SX4 SportBack. Ten vychází z klasického provedení s pohonem všech kol. Novinkou je ovšem dvoulitrový motor, který vyprodukuje 150 koní. Standardně je spojen s šestistupňovou převodovkou, v rámci volitelné výbavy lze doobjednat automatickou převodovku CVT s pádly pod volantem.

Pokud se vám tyto úpravy zamlouvají, pak máte smůlu. Vše, o čem tu byla řeč je určeno pro americký trh. Tedy alespoň prozatím.

 

Text: Redakce
Foto: Suzuki

Galerie