Suzuki Kizashi odhaleno: Japonci vstoupili do střední třídy

Japonská automobilka nám ukázala několik odlišných prototypů s názvem Kizashi. Díky magazínu Autoblog se nám nyní dostaly do ruky první fotografie z novinářské prezentace modelu, který půjde co nevidět do výroby. Suzuki tak vkročila do nové třídy, kde se chystá porazit některé konkurenty.


Vydáno: 31.7.2009

Suzuki Kizashi má být sportovní sedan udělaný tak, aby mohl soupeřit s vozy střední třídy. Mezi jeho největší rivaly budou patřit Honda Accord nebo Toyota Camry. Vůz je postaven na platformě o délce 4650 mm, což je o 165 mm kratší, než Camry. Kizashi má ale delší rozvor, takže zřejmě nabídne více prostoru pro posádku.

Pod kapotu Suzuki Kizashi se plánují tři motory. V nabídce by mohly být dva benzínové o objemu 2,3 a 3,6 litru a také jedna naftová varianta v klasickém objemu 2,0 litru. Všechny vozy budou ve standardu s pohonem předních kol. AWD bude ale také k dispozici, stejně jako 6rychlostní automatická převodovka s páčkami pod volantem.

Suzuki Kizashi se co nevidět začne vyrábět v Japonsku. Nejprve vyjede na tamní trh a později se ukáže v USA. Teprve potom bude na řadě Evropa. Narozdíl od Spojených států se ale místní zákazníci mohou těšit na karosářské varianty hatchback a kombi, které půjdou do prodeje krátce po sedanu.

Text: Redakce
Foto: Autoblog

Galerie