Subaru Outback: nový crossover detailně

O nové generaci modelu Outback z dílny Subaru jsme vás už informovali. Automobil se v dnešních dnech představuje na autosalonu v New Yorku. V nabídce figuruje vůz s názvem Outback od roku 1994 a nadcházející generace má pořadové číslo 4. Dnes se na nové Subaru podíváme poněkud podrobněji.


Vydáno: 11.4.2009

Bývá zvykem, že nastupující model je po všech stránkách větší než předchůdce. To platí do jisté míry také o novém Outbacku. Čtvrtá generace dostala rozměry 4780 mm / 1820 mm / 1670 mm (délka/šířka/výška). V porovnání s dosluhující verzí je novinka o 50 mm širší, o 150 mm vyšší, ale také o 20 mm kratší. To cestujícím příliš vadit nemusí, protože rozvor se zvětšil o 70 mm na hodnotu 2756 mm. Aby byla čísla kompletní, doplníme hodnotu světlé výšky: 220 mm.

Outback 2010 přichází na trh s výraznějším designem. Nová je maska, na přední části zaujmou hranaté mlhovky, z boku přibyly lišty. Vůz má výrazné podběhy kol a mimo jiné inovované střešní ližiny, které v sobě skrývají příčníky. Celkově působí nastupující model velmi robustně.

Samozřejmě přichází také nové vydání interiéru. Potencionální zákazníci se mohou těšit na kvalitní materiály (například leštěný hliník). Přepracován byl přístrojový panel, mezi předními sedadly zmizela páka ruční brzdy, kterou nahradil malý ovladač. Subaru slibuje pohodlná sedadla, přičemž to řidiče je seřiditelné v deseti různých směrech. Na volant se nastěhovalo více ovladačů a v případě automatické bezstupňové převodovky Lineartronic zde jsou umístěny pádla pro řazení. Zadní dělená sedadla ( 60/40 ) pak nabízejí možnost úpravy sklonu opěradel.  

Pod kapotou nenajdeme nic jiného, než ploché motory typu boxer. Zatím známe pouze to, s čím přijde automobil na americký trh. Jedná se o dva zážehové agregáty. Menší čtyřválec nese označení 2.5i. Jeho objem činí 2457 ccm, maximální výkon 170 koní / 5600 rpm a vrchol točivého momentu 230 Nm / 4000 rpm. Spojen bude se šestistupňovou manuální převodovkou nebo bezstupňovou převodovkou Lineartronic.

Komu by 170 koní nestačilo, může zvolit šestiválcový motor 3.6R (3630 ccm, 256 k / 6000 rpm, 335 Nm / 4400 rpm). V porovnání s třílitrovou starší verzí je tato nová pohonná jednotky silnější, ale zároveň hospodárnější. Spolupracovat bude s pětistupňovým automatem.  Šestiválec 3.6R se objeví také v nastupující generace Subaru Legacy. Verze pro evropský trh by měla dostat navíc povedený diesel.

Výčet základní výbavy je poměrně bohatý. Už nejnižší verze nabídnou systémy ABS, EBD, brzdný asistent nebo stabilizační systém VDC. Samozřejmostí je množství airbagů včetně například zadních boční. Z další výbavy jmenujme automatické světlomety, elektricky ovládané střešní okno nebo audio-systém Harman-Kardon.  

 

Text: Redakce
Foto: Subaru

Galerie