Subaru Outback: nová generace odhalena v New Yorku

Není to náhoda, že si japonská automobilka pro premiéru nové generace Subaru Outback vybrala právě New York. Když před nějakými 15 lety poprvé ukázala toto velké kombi, bylo to v tomto velkoměstě. Subaru Outback se navíc v USA daří. Nový model je jeho evolucí.

Vydáno: 10.4.2009

Subaru ještě předtím odhalilo Legacy sedan. Pak už nastal čas na velké kombi Outback. To se oproti předchozí generaci výrazně změnilo. Podle automobilky je kratší, ačkoliv rozšířený rozvor dává více místa v interiéru a auto také vyrostlo do výšky. Následuje tak trend, který nasadil nový Forester.

Podle našeho redakčního názoru byl původní Outback hezčí, než právě odhalená verze. Nicméně, to necháme na posouzení každého z vás po prolistování naší fotogalerie.

Ve Spojených státech se bude Subaru Outback prodávat s benzínovými motory. Na výběr bude plochý čtyřválec o objemu 2,5 litru a výkonu 170 koní. Američané ale raději zvolí plochý šestiválec s objemem 3,6 litru disponujícím výkonem 256 koní. V Evropě se určitě dočkáme naftového boxeru.

Text: Redakce
Foto: Subaru

Galerie