Subaru Impraza WRX STI 20th Anniversary: jen v Japonsku

Je tomu dvacet let od doby, kdy na silnice vyjel první vůz s pohonem všech kol a přeplňovaným motorem typu boxer. Toto výročí si žádá patřičnou oslavu. Jenže slavit se bude pouze v Japonsku. Speciální a oslavná série Imprezy STI ne totiž nikde jinde prodávat nebude.

Vydáno: 24.10.2008

Vlastně by to asi nemělo velký smysl, protože se chystá pouze 300 kusů těchto vozů a jsem si téměř jistý, že už jsou všichni zamluvení.

Netřeba zdůrazňovat, že Impraza STI je už sama o sobě auto dost zajímavé a přitažlivé. Takže co se týká designu, mnoho úprav nehledejte. Speciální edice dostala bílý lak, stříbrné 18“ kola a černý spoiler.

Mnohem více se toho změnilo na podvozku. Ten má jubilejní edice tvrdší díky tužšímu pérování. Navíc přibyl silnější stabilizátor v předu i vzadu.

V interiéru najdeme černá sedadla Recaro s červenými švy. Kombinace černé kůže a červené niti najdeme také na řadící páce. Další úpravy už jsou jen symbolické. Tak například kapsička na klíček, ozdobné prahové lišty a podobně. Cena je stanovena na 4 126 500 Jenů. Chcete vědět kolik to je přibližně v přepočtu korun českých? Něco kolem 850 000 Kč. To by jednoho naštvalo.

Text: Redakce
Foto: Subaru

Galerie