Studentská rallye Citroënů 2CV na trase Paříž – Istanbul – Paříž

Letos se v Evropě jede druhý ročník ojedinělého podniku Rallye Stratorg Challenge. Jeho cílem je mimo jiné umožnit studentům participujících škol se blíže seznámit s evropskými městy a přitáhnout pozornost ke kulturním a jiným otázkám, charakteristickým pro jednotlivé země. Praha bude prvním etapovým městem na trase dlouhé 6700 km. Účastníci rallye projedou v „kachnách“ celkem 14 zemí.

Vydáno: 1.7.2010

Závod odstartuje právě dnes, 1. července, v Paříži. Po té následuje Praha a dále se účastníci zastaví v Budapešti, Bukurešti, Istanbulu, Sofii, Bělehradě, Dubrovníku, Terstu a Miláně, končí se opět v Paříži.

V každém z těchto měst mají studenti připravený program, který zahrnuje i setkání s kulturní nebo jinak významnou osobností, prohlídku města nebo zastavení na místním zastupitelském úřadě. Posádky si celou cestu musí vést deník a snažit se zpracovat a publikovat určitou reflexi na téma charakteristické pro vybranou zemi, kterou projeli.

Stratorg Challenge 2010 se zúčastní 10 škol a univerzit: HEC, ESSEC, EM Lyon, rotterdamská School of Management (RSM), Mines de Paris, Mines de Saint-Etienne, Supaéro (ISAE), Sciences Po Paris (IEP), Ecole Spéciale des Travaux Publics (ESTP) a Ecole Nationale Supérieure d’Arts et Métiers (ENSAM).

Jedenáct posádek budou po celé trase podporovat stovky jejich spolužáků. V roce 2009 jich Stratorg Challenge zmobilizoval na 3000. Rallye se loni jela na trase Paříž – Moskva – Paříž a měřila dlouhých 8000 km.

Desítka třicet let starých Citroënů 2CV a studentů francouzských vysokých škol, kteří se  ve  dnech  1.  až  30.  července  2010  zúčastní  rallye  Paříž – Istanbul, se zastaví na focení v  sobotu 3. července v 11 hodin před Francouzským velvyslanectvím v Praze.

Text: Redakce
Foto: Citroën

Galerie