SSC Ultimate Aero: ještě více koní do zásoby

Americký výrobce Shelby Supercars, který je se svým vozem Ultimate Aero držitelem rychlostního rekordu pro sériově vyráběné auto. Vůz dosáhl rekordu také díky výkonu 1183 koní. Nový model bude mít 1287 plnokrevníků.

Vydáno: 18.12.2008

SSC Ultimate Aero ročník 2009 má několik nových úprav. Prvně se může pochlubit s novou čelní maskou z karbonu, která je teď ještě více aerodynamická a zajišťuje neustálý přísun chladivého vzduchu pro celý systém. V zátěži až o 20 procent více.

Díky změnám v aerodynamice a zvednutí výkonu na 1287 koní se dá maximální rychlost odhadovat až na 435 km/h což by mohlo v závěru pomoci překonat vlastní rekord. Zda se o to SSC pokusí, to se zatím můžeme pouze dohadovat.

Kromě vnějších vylepšení se pracovalo i na kabině. Řidič má nyní k dispozici systém Azentek PC Infotainment, který mu k jízdě poskytuje veškeré důležité informace a poslouží i k detailní diagnostice.

My moc dobře víme, kam SSC se svým vozem míří. Už ho prostě přestalo bavit být srovnáván s takovými šneky, jako jsou Bugatti Veyron nebo 9ff GT9. Jen tak dál!

Text: Redakce
Foto: SSC

Galerie