Spyker C8 Aileron Spyder: když létat je tak snadné

Akce v Pebble Beach se dočkala také premiéry holandského supersportu Spyker C8 Aileron. Otevřený vůz designem ctí linie značky, které jsou silně ovlivněné leteckým průmyslem (Saab může jen závidět). A co víc! Pod kapotou má V8 od Audi, které vozu poskytuje výkon 400 koní.

Vydáno: 18.8.2009

Na karosérii vozu se letecká historie značky Spyker odráží na každém centimetru. Nasávací otvory, kola složená z vrtule, logo automobilky. To vše zapadá to nádherně míchaného retro-futuristického stylu. A totéž pokračuje také uvnitř. Otevřený vůz během chvíle zastřeší látková střecha ve výrazné oranžové barvě. Její kryt zdobí heslo automobilky: Nulla Tenaci Invia Est Via.

Pod nepřehlédnutelně tvarovanou kapotou se skrývá klasický vidlicový osmiválec z dílny Audi o objemu 4,2 litru. Ten je schopen vyprodukovat stádo 400 koní. K dispozici je buď 6stupňová manuální převodovka Getrag nebo 6stupňový automat ZF. V obou případech Spyker C8 Aileron Spyder zvládá pokořit stovku za 4,5 sekundy a uhánět maximálních 300 km/h.

Spyker C8 Aileron Spyder má naplánovanou výrobu na první polovinu roku 2010. Cena ani plánovaný počet kusů k vyrobení zatím nebyly stanoveny.

Text: Redakce

Foto: Spyker

Galerie