Špionáž: Z gullwinga roadster. Mercedes SLS AMG bez střechy

Navrátilec a pokračovatel legendárního automobilu z 50. let Mercedes-Benz SLS AMG přijde o svoji chloubu. Britský magazín Auto Express narazil na líbivou akvizici německé firmy ve verzi bez střechy, a tedy bez unikátných křídlových dveří. Vůz ale stále vypadá k světu.

Vydáno: 27.10.2010

Britský Auto Express je vůbec první, který s fotografiemi přišel.

Fotografovi magazínu se podařilo zachytit testovací verzi Mercedesu SLS AMG bez střechy. Jak vidno na obrázcích, vývojáři se svoji novou chloubu nesnažili ani příliš maskovat. Ono to taky moc nejde, že.

Stahovací střecha je vyrobena z lehké slitiny hliníků a její barevné vyvedení je na zákazníkovi – vedle standardního provedení ladící se zbytkem barvy vozu, budou k dispozici i kontrastní barvy pro zlepšení sportovní image.

Supersport, který se stal široce oblíbeným ještě před svým uvedením na trh, pohání vidlicový osmiválec o objemu 6,2 litrů. Motor zůstane stejný i v této verzi a lehká aluminiová střecha mu dovolí stále rychlost překračující 300 km/h.

Mercedes-Benz SLS AMG roadster se oficiálně představí příští rok na autosalonu ve Frankfurtu s předpokládanou cenou začínající na 5 000 000 Kč.

Text: Redakce
Foto: Jméno automobilky

Galerie