Špionáž: Nové Volvo S60 se prohání po Švédsku

Automobiloví paparazziové zachytili na švédské dálnici novou generaci Volva S60. Auto je sice důkladně zamaskováno, ale to neznamená, že by nebylo poznat, jakým směrem se bude design nové generace ubírat – půjde se současným trendem směrem ke vzhledu kupé. Pro lepší představu ještě připojujeme ilustraci možné podoby vozu.

Vydáno: 28.7.2009

I podle zdařile maskovaných špionážních fotografií, které najdete pod článkem, můžeme poznat, že karoserie nové generace Volva S60 bude připomínat tvar coupé. Bude se rak držet stejného trendu, jako konkurenční automobilky.

Nové Volvo S60 přijde samozřejmě s pokročilou technikou. Počítá se se systémem, který je schopen varovat před kolizí a sám začít brzdit a rozpozná i chodce v nebezpečné blízkosti silnice.

Pohon manažerského sedanu vyšší střední třídy zajistí osvědčené motory i nová pohonná jednotka – nový zážehový agregát 1.6 Turbo, který bude spojen s dvouspojkovou automatickou převodovkou.

Sériovou podobu Volva S60 pravděpodobně uvidíme už brzy. K prvním zákazníkům má totiž dorazit už v průběhu příštího roku, proto čekáme jeho odhalení v horizontu blízkých měsíců.

 

Text: Redakce
Foto: Automedia

Galerie