Špionáž: Nové Ferrari 612 Scaglietti zachyceno v Maranellu

UVNITŘ VIDEO: Fotografové britského magazínu Auto Express údajně zachytili novou verzi Ferrari 612 Scaglietti. I přes výrazné maskování a falešné detaily je to podle redaktorů magazínu právě 612. Stejné vozidlo natočil přímo v Maranellu o pár dní dříve náhodný chodec.

 

Vydáno: 5.8.2010

Na videu, které obletělo svět na konci uplynulého měsíce, jsou patrné pouze základní linie vozu, které by opravdu 612 patřit mohly. Jasně rozpoznatelné jsou přední světlomety a tvary přední části karoserie, jakou používá současná vlajková loď Ferrari 458.

Včera pořízené fotografie magazínu Auto Express automobil odhalují daleko více, přesto pokud jde o model, jedná se zatím pouze o spekulace.

Jak je patrno z fotografií, zadní část vozu je osazena LED diodovými světlomety, které jsou posazené o mnoho níže než u současného modelu 612. Stejně tak koncovky výfuků neleží pod sebou, ale vedle sebe a nekopírují model 458, který má koncovky tři a uprostřed. Linie kapoty jsou díky kamufláži dost nejasné, ale naznačují, že by opravdu mohlo jít o čtyřmístné kupé, jakým 612 je. Falešné je rozhodně zadní přítlačné křídlo.

Ferrari 612 Scaglietti je vlastně stále velkou neznámou jak zvenčí, tak co se jeho útrob týče. Automobilka jde cestou zvyšování výkonu svých motorů, ovšem za cenu snížení emisí CO2, proto není jasné, zda novou 612 bude pohánět místo současného V12 pouze V8 nebo jestli nepoužije systém KERS známý z F1 (rekuperuje energii vzniklou bržděním a tu lze potom používat pro krátkodobé navýšení výkonu motoru).

Text: Redakce
Foto: AutoExpress.co.uk

Galerie