Špionáž: Hyundai i40 CW čili kombi v masce

Automobilce Hyundai se celosvětově daří a bylo jen otázka času, kdy přijde nový model, tentokrát směřující do střední třídy. O tom, jak bude i40 vypadat, se spekulovalo už delší dobu. Teď se díky špionážním fotografům z Británie potvrdilo, že spekulace byly správné.

Vydáno: 12.8.2010

Předchůdcem Hyundaie i40 je model Sonata. Jak už je u Hyundai v posledních letech zvykem, skok se dá očekávat o několik generací, tak jako u modelu Tucson a ix35, nebo Getz a i20.

Model i40 Crosswagon (neboli kombi) je na fotkách dost maskovaný, takže některé věci zatím můžeme jen odhadovat. Vidět jsou LED denní potkávací světla. Zadní část je opláštěná celá, takže lze jen odhadovat sklon linie střechy a stylové osvětlení, které dá nováčkovi sportovní vzhled.

Pod kapotou se očekává vznětový motor s objemem 1,7 litru a benzinový motor 1,6 litru. Obě jednotky mohou být prodávány se šesti-stupňovou automatickou nebo manuální převodovkou.

Hyundai i40 kombi půjde do prodeje v květnu příštího roku (a následně v listopadu přijde na trh sedan) a ceny budou začínat na kolem 540.000 Kč.

Text: Redakce
Foto: AutoExpress.co.uk

Galerie