Špionáž: Honda Civic po deváté aneb pozvánka do Ženevy 2011

Britský motoristický server AutoExpress.co.uk zveřejnil špionážní fotky testované Hondy Civic deváté generace, která by se měla objevit příští rok na autosalonu v Ženevě.  I přes vrstvy matně černých dílů přestrojení je patrné, že si nový model udrží odvážný styl svého předchůdce.

Vydáno: 23.7.2010

Obrázky z testování nové, už deváté generace Hondy Civic, a které publikoval britský server AutoExpress.co.uk, vznikly během testování v blízkosti německého R & D centra.

Následník bude mírně delší, širší a nižší, čímž ještě víc vynikne sportovní styl. Pozměněná je maska a přední světlomety. Kliky zadních dveří se usídlily v rámu okna.

I přes dynamičtější vzhled je stále myšleno na praktičnost. Díky větším rozměrům vozu bude více místa i v kabině. Objemný zavazadlový prostor a perfektní přístup mají být zachovány.

Nový Civic by měl těžit ze směru, kterým se Honda rozhodla vydat. Mělo by se jednat o přizpůsobení pohonných jednotek novým požadavkům na výkon, spotřebu a ekologii.

V roce 2012 představí Honda nové vznětové motory. Ve stejném roce bude představena i nová řada benzínových motorů a převodovek. Již v příštím roce by modely Civic, Insight či Jazz mohly být vybaveny hybridním ústrojím ve stylu Hondy CR-Z. U hybridních modelů se počítá s využitím nových lithium-iontových baterií pro vyšší efektivitu.

Text: Redakce
Foto: AutoExpress.co.uk

Galerie