Spekulace: V Ženevě se objeví Lamborghini Gallardo LP570-4 SV

V motoristických kuloárech se poslední dobou šušká, že se na autosalon v Ženevě chystá zajímavé překvapení z Itálie. Po vzoru svého staršího sourozence Lamborghini Murcielago by mělo svou nejsilnější verzi s označením SV, tedy SuperVolece, představit také Gallardo.


Vydáno: 29.12.2009

Stejně jako Lamborghini Murcielago LP670-4 SV dostalo navíc 10 koní výkonu, ze stejného přídavku se bude těšit také nové Gallardo LP570-4 SuperVeloce. Kromě toho se také dočkáme oholeného interiéru a karbonových prvků, které by měly snížit hmotnost vozu, podobně jako je tomu v případě Gallarda Superlegerra.

Kromě toho bude mít Lamborghini Gallardo LP570-4 SV pozměněnou příď inspirovanou rovněž Murcielagem. Na zádi pak přibude velké přítlačné křídlo. O brzdnou sílu se postarají karbon-keramické brzdy a o jízdu samotnou pak přepracovaný podvozek.

Lamborghini Gallardo LP570-4 SV by se mělo představit VIP klientům italské automobilky už v lednu. Obyčejní smrtelníci si musí počkat až na jarní autosalon v Ženevě.

Podle našich zdrojů nebude Gallardo SuperVeloce zdaleka poslední verzí supersportu. Lamborghini plánuje drsnou verzi s pohonem pouze zadních kol (stejně jako u modelu Valentino Balboni) s pravděpodobným označením LP590-2. Ta by se měla představit na konci roku 2010 a udržet se v produkci ještě dva roky, dokud nepřijde nástupce Gallarda.

Text: Redakce
Foto: Lamborghini

Galerie