SPECIÁL: Nejlepší vyhlídky v Praze, dostupné z auta

Kterak v Praze zažít fascinující výhled z vašeho auta? Jako jedno z nejkrásnějších měst v Evropě dokáže Praha poskytnout kouzelné pohledy ve dne i v noci. Pokud jste romantici jako my, výhledů na město najdete desítky, a díky umístění Prahy v údolí se před vámi otevře jako na dlani. Zažijte Prahu jako tisícileté Beverly Hills!

Vydáno: 4.6.2012

Článek byl připraven ve spolupráci s časopisem CityBee.

Co když ale nechcete nebo nemůžete jít pěšky? Co když zastávku na vyhlídce zakomponujete do skvělé večerní schůzky, a je nezbytné, aby byla dostupná autem? Pro všechny tyto případy jsme pro vás připravili přehled nejlepších vyhlídek pro auta, které v Praze najdete.

Když po skvělé večeři dovezete svoji milou nad stověžatou Prahu a přímo z pohodlí klimatizované sedačky jí poskytnete výhled na tisícileté město, zaručeně vám neodolá.

TIP: Jaká z uvedených vyhlídek je podle vás nejatraktivnější? Nebo máte svoji oblíbenou vyhlídku, kterou neznáme? Podělte se v komentáři pod článkem!

1)    Pod Havránkou, Troja

Troja jako jeden z nejvyšších kopců nad Prahou poskytuje uhrančivý výhled z mnoha míst, nejlepší vyhlídku z auta na celé město ale najdete v ulici Pod Havránkou v Chatové oblasti nad trojským zámečkem. Vejde se sem jen jedno auto, což je spíš výhoda, než nevýhoda. Chatová oblast nad Trojou je v noci dosti opuštěná, takže je pravděpodobné, že vás nikdo nevyruší, ať budete dělat cokoliv.

Jak se sem dostat: Z Trojské ulice zabočte do ulice Pod Havránkou, vystoupejte do strmého kopce po panelové silnici podél cihlové zdi, a až vyjedete ze sevření stromů na mýtinu u zanedbané zahrady, jste na místě.

GPS souřadnice: 50° 7′ 9.3758173″ N, 14° 25′ 19.0328121″ E

2)    Na Ostrohu, Dejvice

Ústí ulice Na Ostrohu poskytuje úžasný výhled na Bubeneč, Dejvice a Troju, protnuté Vltavou s Císařským ostrovem a čističkou odpadních vod. Na obzoru se pak rýsuje Žižkov i Petřín a Pražský hrad. Navíc minutu od auta najdete zříceninu Baba a přírodu končícího šáreckého údolí. Nevýhodou je, že vyhlídka se nachází ve vilové čtvrti, tedy v obydlené zóně se značným výskytem kolemjdoucích. Ale pokud máte rádi dobrodružství, můžete ho v autě zažít.

Jak se sem dostat: Z Evropské odbočte skrz Kolejní ulici do Šárecké, projeďte ji až k Matějské, na jejímž konci naleznete ulici Na Ostrohu. Hledáme číslo popisné Na Ostrohu 2.

GPS souřadnice: 50° 7′ 6.4039603″ N, 14° 23′ 22.5530577″ E

 

3)    Pod Stadiony, Strahov

Ve stínu chátrajícího strahovského stadionu a naleznete jeden nejpůsobivějších pohledů na Prahu. Nevýhodou je, že musíte překonat zákaz vjezdu. A nebo třicet metrů dojít pěšky. Odměnou je ale pohled od Žižkova a Nového Města přes Nuselský most a Pankrác až po Jižní Město.

Jak se sem dostat: Sjezd k vyhlídce najdete na rohu ulic Pod Stadiony a Bělohorská na Strahově, u jihovýchodního rohu stadionu. Orientujte se podle vysoké dvojice odvětrávacích věží Strahovského tunelu – výhled naleznete hned pod nimi.

GPS souřadnice: 50° 4′ 40.6210436″ N, 14° 23′ 23.3834696″ E

 

4)    Pod Žvahovem, Hlubočepy

Poslední vyhlídka je určena příznivcům betonové architektury. Na zlomu ulic Na Žvahově a Pod Žvahovem v Hlubočepích se nachází rozsáhlý výhled na Vltavu svázanou z obou stran Barrandovským mostem, ústícím v Jižní spojku. Na protějším břehu se nachází Pankrác, Dobeška a Braník, po pravé ruce je pak k vidění kopec Barrandov.

Jak se sem dostat: Od Smíchova jeďte ulici Na Zlíchově, a odbočte doprava pod malým viaduktem do ulice Nad Zlíchovem, tou projeďte až nakonec a zabočte doprava do ulice Na Žvahově. Sjeďte až dolů k vyhlídce.

GPS souřadnice: 50° 2′ 36.792223″ N, 14° 24′ 11.5763283″ E

Text: Martin Jedlička
Foto: Matěj Žovinec

 

 

Článek byl připraven ve spolupráci s časopisem CityBee.

 

Galerie