Smart ForTwo three: napotřetí je to jarní svěžest

Jako každý rok, i letos Smart příváží do Ženevy speciální limitovanou edici. Tuto tradici ctí už třetím rokem a tento kousek se jmenuje velmi nápaditě: Smart ForTwo edition limited three. Čím se tentokrát Smart inspiroval? Tento model má v sobě mít jarní svěžest.


Vydáno: 1.3.2009

Třetí ženevská limitovaná edice v řadě je inspirována jarem, proto má světle zelený jarní lak. Stejný odstín jako na kapotě najdeme i v interiéru, kromě toho ale výrobce přidá i trochu té výbavy navíc. Konkrétně tedy přidá kůží obšitý volant, autorádio, automatickou klimatizaci a pro kupé také panoramatickou střechu.

Stejně jako u standardního Smartu ForTwo i v tom jarním chybí posilovač řízení, který ale vzhledem k hmotnosti auta není vůbec potřeba.

Pod zadní kapotou se nachází tradiční benzinový tříválec 1.0 MHD s výkonem 71 koní, který nám prošel rukama i v redakčním testu. Zkratka MHD nemá nic společného s hromadnou dopravou, jedná se o systém vypínání motoru na křižovatce, díky němuž se průměrná spotřeba miniauta dostane na 4,4 litru.

Cena této limitované série je docela vysoká: v Německu vyjde na 15 470 euro (cca 450 tisíc korun) za kupé, ještě dražší je verze kabriolet, za který zaplatíte 18 510 euro (cca 510 tisíc korun).

Text: Redakce
Foto: Smart

Galerie