SLK po faceliftu: Ještě ostřejší krasavec

SLKMercedes-Benz představil první fotografie faceliftu svého úspěšného modelu. SLK by mělo kromě zajímavých kosmetických úprav dostat do vínku i nový, výkonnější motor. Úspěšný krasavec se tak může znovu vrhnout do boje s Audi TT nebo Porsche Boxter. Informoval o tom britský magazín Auto Express.


Vydáno: 20.12.2007 

Hlavní změna se týká přední části vozu. Dostane ještě dramatičtější výraz, který neskrývá svou inspiraci z formule 1 McLaren-Mercedes. Přední nárazník je ostře rozdělen na dvě části. Kompletně přepracovaná jsou také zadní světla a ve výběru zůstává i širší nabídka litých kol.

Magazín Auto Express píše, že změn dostál i interiér. Nyní má zákazník na výběr z většího množství barev a materiálů. Satelitní navigace bude součástí vyšších výbav.

Pro sportovní jedince ale bude největší změnou úplně nový šestiválec o objemu 3.5 litru. Jeho 278 koní dokáže stroj vystřelit na stokilometrovou rychlost během 5.5 sekundy. Díky moderním technologiím se ale snižuje spotřeba paliva i emise CO2 oproti starším agregátům.

Jinak budou v nabídce motorů současné exempláře, píše Auto Express. Jde o přeplňovaný dvoulitr (161 koní), šestiválec 3.0 se 228 koňmi a nabídku na vrcholu uzavírá úctyhodný osmiválec 5.5 litru pro model SLK 55 AMG.

Text: Redakce
Foto: Auto Express

Galerie