Škodu Fabia na operativní leasing pořídíte už od 3 tisíc měsíčně

Ne nadarmo patří Škoda Fabia mezi nejoblíbenější česká auta. Pokud o ní uvažujete, nemusíte si ji kupovat. Dnes jsou stále populárnější operativní leasingy, kdy si vůz na dva roky pronajmete, a nemusíte se starat o pojištění ani o servis. Fabii pořídíte už za ceny kolem 3.000 korun měsíčně.

Malý, ale poměrně praktický hatchback Škoda Fabia se hodí do města i na příležitostné přesuny po republice, přitom potěší solidní českou kvalitou a dobrou německou technikou. Není divu, že se každý rok rozhodnou tisíce lidí, že si takové auto pořídí.

Jak financovat nové auto?

Na úvěr, operativní leasing nebo v hotovosti? To je dobrá otázka. Dnes existuje celá řada možností, jak financovat nákup nového auta: od klasického leasingu (auto na splátky), přes spotřebitelský úvěr až po P2P půjčku na auto. Ale vedle toho jsou dnes stále oblíbenější různé formy pronájmu, od klasické autopůjčovny po dnes moderní carsharing. Ty se ale hodí spíš na příležitostné ježdění, určitě ne každodenní. 

Čtěte také: Nové rodinné auto: úvěr, operativní leasing, nebo hotovost?

Pokud chcete mít auto k dispozici každý den, doporučujeme operativní leasing. To je nejlevnější cesta, jak se  dostat prakticky okamžitě k novému autu. Operativní leasing (“operák”) v podstatě znamená, že platíte měsíční poplatek a auto máte celou dobu k dispozici, jako by bylo vaše. Za dva, tři, čtyři roky (podle smlouvy) dostanete zase nové auto, a pokud chcete, staré můžete odkoupit.

Operativní leasing má řadu výhod, především se nemusíte o nic starat. Auto má veškerá pojištění, a když se porouchá, provozovatel vyřeší všechno za vás a přistaví vám náhradní vůz. Nemusíte řešit ani přezutí na zimní / letní kola. Ve splátkách si platíte amortizaci auta, povinné ručení, havarijní pojištění i servisní náklady. Sami si hradíte jen naftu nebo benzin, který projezdíte.

Fabia za 3 tisíce měsíčně

Navíc může pronájem auta na leasing vyjít i dost levně. Zatímco novou Fabii dnes koupíte nejméně za 243.900 Kč se základním motorem 1.0 MPI s výkonem 44 kW a startovní výbavou Active, na operativní leasing si stejný vůz můžete pronajmout i za cenu jen lehce přes 3 tisíce korun.

Konkrétně jsme v nabídkách našli leasing Škoda Driveto.cz s nabídkou za 3.035 Kč / měsíc při pronájmu na 48 měsíců (lze domluvit i kratší dvouletý či tříletý operák, pak je splátka mírně dražší). To znamená, že za 4 roky zaplatíte 145.680 korun, a přitom jen jezdíte a o nic se nestaráte. A ve finále po skončení smlouvy ani nemusíte řešit prodej auta, které byste zřejmě prodávali za podobnou zůstatkovou cenu, jako je rozdíl, který díky operativnímu leasingu ušetříte (kolem 100 tisíc korun).

Jinými slovy, operativní leasing je nejen mnohem pohodlnější, ale také může vyjít i výhodněji než si auto kupovat. Limit nájezdu kilometrů je 10 tisíc za rok, což méně náročným řidičům (třeba na jízdy jen po městě) pohodlně stačí. Záleží tedy jen na vás, jakou variantu financování zvolíte.

Text: PR článek
Foto: Archiv

Galerie