Škoda zahájila sériovou výrobu nového Superbu

Domácí automobilka zahájila v Kvasinách sériovou výrobu nového modelu Superb. Očekává, že odbyt jeho druhé generace by proti té první mohl být až dvojnásobný. Bývalého modelu, jehož výroba skončila v březnu, Škoda prodávala zhruba 20 tisíc kusů ročně.

Vydáno: 4.4.2008

Superb, jehož základní verze s benzinovým motorem o objemu 1,4 litru bude stát 619 900 korun, se v Česku začne prodávat v červnu. Nejsilnější verze se šestiválcem o objemu 3,6 litru a výkonu 191 kilowattů by měla vozu pomoci konkurovat autům, jako je Ford Mondeo, Mercedes E nebo Audi A6.

Vše o nové Škodě Superb:
Škoda Superb bude k mání za 619 900 korun
Škoda Superb odhalila luxusní interiér
Novou Škodu Superb požene až 260 koní

Nový Superb, který měl premiéru na březnovém ženevském autosalonu, je proti předchozí generaci delší a širší. Má také patentovaný systém dveří Twindoor, který umožňuje využít vůz jako sedan i liftback současně. Později by měla přibýt i verze kombi. „Zvýšení stávajícího počtu asi 3600 zaměstnanců závodu nebude kvůli výrobě nového superbu třeba,“ řekl ředitel závodu Jan Tauchman.

V Kvasinách se nyní instalují výrobní technologie, které v budoucnu zajistí roční produkci závodu až 200 tisíc vozů. Kvůli modelu Yeti by měl rozšířený provoz do roku 2010 přijmout ještě 300 až 400 lidí, čímž by se celkový počet zaměstnanců dostal ke čtyřem tisícům.

Zdroj: ČTK

Galerie