Škoda začala vyrábět motor 1.2 TSI. Yeti ho dostane jako první

V Mladé Boleslavi se začalm vyrábět malý čtyřválcový agregát. Má sice objem jen 1,2 litru, díky přeplňování turbodmychadlem ale dosahuje výkonu 77 kW (105 koní). Díky tomu se daří snížit produkci emisí CO2. Motor se bude jako první dávat do Škody Yeti. Později ale poputuje i do dalších modelů.


Vydáno: 19.11.2009

Nový motor se postupně objeví napříč spektrem značek koncernu Volkswagen. Najdeme ho tak u Seatu, Audi, a VW. Na prodej bude pod označením 1.2 TSI. Česká automobilka zatím prodávala Yetiho se silnějšími motory, lidé ale mají o jedna-dvojku větší zájem.

Pod kapotou Škody Yeti by se měl agregát pochlubit kombinovanou spotřebou 6,6 litru benzínu na 100 km. U přeplňovaných pohonných jednotek ale výrazně záleží na stylu jízdy. Motor splňuje emisní normu Euro 5 a produkuje 154 g/km CO2.

„Zcela nově vyvinutý motor poskytne možnost spojit ohleduplnost k životnímu prostředí s harmonickým jízdním výkonem. Se znatelně nižšími hodnotami CO2 je nutno nový motor chápat jako příspěvek k výraznému snížení emisního průměru našich vozů,“ řekl předseda představenstva Škody.

Text: Jan Markovič (autor publikoval také na iHNed.cz)
Foto: Škoda

Galerie