Škoda Yeti: neoficiální předpremiéra

Nový terénní vůz Škoda Yeti se oficiálně představí už za pár dní v Ženevě, ale přesto jsme toho o něm dosud mnoho nevěděli. Až dosud. Dnes už se můžete podívat, jak ve skutečnosti vypadá – jeho špionážní snímky, pořízené při posledních testech na severu Švédska, přinesl nizozemský server Autowereld.


Vydáno: 27.2.2009

Škoda Yeti bude oficiálně představena už za několik dní na ženevském autosalonu. Původní modrý koncept se představil přesně před čtyřmi lety tamtéž, na autosalonu Ženeva 2005, a podle fotografií, které přinesl magazín Autowereld vidíme, že se od něj sériová podoba prvního českého SUV příliš neliší.

Přestože nejsme příznivci nálepek SUV pro malá městská auta, Škoda slibuje, že Yeti bude „čistokrevné SUV“. Velikostí se Škoda Yeti zařadí nad Fabii a Roomster, byť nezapře inspiraci jejich designovou stránkou.

Rovněž s nimi bude nepochybně sdílet část techniky, ovšem vzhledem k velikosti by měl Yeti stát na základech platformy, kterou využívá například Volkswagen Tiguan. Mladoboleslavská automobilka slibuje vedle klasického pohonu přední nápravou i pohon všech kol, který má zajišťovat osvědčená spojka Haldex, tentokrát ve své třetí generaci.

Pod kapotou by se mimo jiné měla objevit benzinová přeplňovaná 1.8 TSI a 2.0 TDI. Očekáváme, že Škoda nabídne i nové motory 1.4 TSI a 1.6 TDI, které se objevují v nové Octavii.

Přestože cenu zatím neznáme, aby byla Škoda Yeti konkurenceschopná, nemůže stát více než 350 tisíc korun za základní verzi. Mezi její hlavní rivaly bude patřit nedávno představená Kia Soul – ta přitom startuje na částce 300 tisíc korun. Skutečnou ceny Yetiho odhalí už příští dny.

Text: Redakce
Foto: Autowereld.com

Galerie