Škoda Yeti autem roku britského magazínu Auto Express

Mladoboleslavská automobilka slaví světový úspěch. Prestižní britský magazín Auto Express označil její SUV Yeti za auto roku 2010. Stalo se tak včera v Londýně při slavnostním večeru. Yeti je podle porotců skvělým důkazem vývojového posunu Škodovky, která nenabízí už jen levná auta, ale také vozy komfortní a spolehlivé.

Vydáno: 5.8.2010

„Výsledek našeho hlasování odráží vývojový skok Škody, která vždy vyráběla levná auta, ale dnes nabízí za stále nízkou cenu také výborné zpracování, skvějízdní vlastnosti i spolehlivost,“ říká o výsledku hlasování šéfredaktor magazínu Auto Express David Johns a dodává „Yeti naši porotu jednoduše odzbrojil. Je to rodinný hatchback, který kobinuje vzhled a jízdní vlastnosti SUV, které s přehledem zvládá i mimoměstské terény.“

Osobností roku magazínu Auto Express se stal Dr Franz-Josef Paefgen, výkoný ředitel Bentley Motors, pro svůj přínos nejen Bentley, ale především celému britskému automobilovému průmyslu. V kategorii Design roku si ocenění odnáší značka Peugeot za povedené RCZ, které vyhrálo i v kategorii Nejlepší kupé.

Text: Redakce
Foto: ZaVolantem.cz

Galerie