Škoda Superb odhalila luxusní interiér

Škoda SuperbŠkoda povolila kohoutek a do médií ukápla další kapka informace o nově připravované Škodě Superb. Tentokrát se můžeme kochat fotografií interiéru a několika dalšími technickými daty. Na oficiální představení si ale všichni musí počkat až na březnový autosalon v Ženevě.


Vydáno: 25.1.2008 

Škoda je u nás bez pochyby nejsledovanější automobilkou. Žádná jiná totiž pravidelně nenaplňuje první stránky novin a magazínů, jako právě naše domácí, na kterou jsme náležitě hrdí.

Dalo by se tvrdit, že si s námi mladoboleslavští PR manažeři tak trochu hrají a tím z nového Superbu dělají stále žádanější artikl. Nejdříve to byly snímky, které jakoby na potvoru unikly z továrny. Pak už přišlo první oficiální foto, i když poněkud tmavé.

Zajímavé jsou i technické detaily. Superb bude mít speciální víko zavazadelníku, které dovolí otevírání jak s klasickým sedanem – pouze kovové víko, nebo ve stylu Octavie – víko i se zadním oknem.

Nabídka motorů pak oslní zákazníky se všemi možnými požadavky. Pod  kapotou najdou motor 1,4 TSI (92 kW) a s maximální rychlostí 203 km/h. bude tu i 1,8 TSI (118 kW). Vrcholem nabídky bude agregát 3,6 FSI se šesti válci v srdci dodávajícími výkon až 191 kW se závratnou maximálkou 254 km/h. Překoná tak i nažhavenou Octavii II RS.

Ani klasičtí zastánci nafty nepřijdou zkrátka. pro ně je tu připraven letitý 1,9 TDI PD s výkonem 77 kW, který známe od koncernu VW již dlouhou dobu. Zaujme spíše nový motor 2,0 TDI PD (103 kW) nebo 2,0 TDI CR (125 kW). Možná je i automatická převodovka.

Text: redakce
Foto: Škoda

Galerie