Škoda Superb má nový dieselový motor: 1.6 TDI CR 77 kW

Automobilka Škoda nově nabízí pro svůj největší model Superb naftový čtyřválec 1.6 TDI s technologií vysokotlakého vstřikování common-rail. Nafťák, který známe už z menších modelů Octavia a Fabia, nahrazuje u Superbu zastaralý motor 1.9 TDI PD. Má stejný výkon jako jeho předchůdce: 77 kW čili 104 koní, bude ale kultivovanější, úspornější a šetrnější k životnímu prostředí.

Vydáno: 7.9.2010

Čeští zájemci o Škodu Superb s naftovým motorem mají nyní širší nabídku. Paletu dieselových motorů doplnil nejmenší zástupce, čtyřválec 1.6 TDI CR DPF/77 kW. Škoda jím nahrazuje zastaralý motor 1.9 TDI PD se vstřikováním čerpadlo-tryska o stejném výkonu. Nová šestnáctistovka je k dispozici s pětistupňovou manuální převodovkou a pohonem předních kol. Maximální točivý moment 250Nm se nachází v rozmezí 1500-2500 ot/min, což bude příjemné hlavně ve městě.

Moderní motor je oproti svému předchůdci nejen kultivovanější a ekologičtější, ale má i nižší spotřebu. Škodovka slibuje, že se jeho spotřeba bude pohybovat kolem 5 l /100 km.

Díky vstřikování common-rail plní nový motor normu EU5, navíc je nejúspornější dieselovou motorizací modelové řady Superb. Základní Superb 1.6 TDI CR DPF/77 kW s pětistupňovým manuálem ve výbavě Comfort stojí 594.900,- korun, větší Combi pak začíná na sumě 614.900,- Kč.

Superb i Superb Combi s novým motorem jsou už v tuto chvíli k dispozici, je možné je ihned objednávat.

Text: Redakce
Foto: Redakce, Škoda Auto

Galerie