Škoda Superb Laurin & Klement: nejluxusnější v historii

Tuzemská automobilka na brněnském autosalonu zítra představí veřejnosti nejluxusnější verzi své vlajkové lodi. Škoda Superb ve výbavě Laurin & Klement je nejlépe vybavená škodovka v historii, a bude také nejdražším vozem současné nabídky. S benzinovým šestiválce 3.6 FSI má stát přes 1,1 milionu korun v „základní“ výbavě. Oficiální ceny ale ještě neznáme.


Vydáno: 3.6.2011

Model Škoda Superb Laurin & Klement bude k dispozici v obou karosářských verzích, sedan i kombi.

Čtěte také: Před 85 lety: Laurin & Klement se mění na značku Škoda

Designový paket Laurin & Klement v novodobé historii škodovky vždy označuje nejvyšší stupeň výbavy. V případě Superbu přichází s osmnáctipalcovými litými ráfky Sirius a novým hnědým lakem  Magnetic. Kromě toho přinese emblémy „Laurin & Klement“ na předních blatnících a zádi a chromované žebrování masky chladiče.

Stejně jako vně, i uvnitř bude hnědo. Do této barvy je laděno kožené čalounění sedadel a volantu, loga L&K najdeme potom na prahových lištách a opěradlech. Zákazník může vybírat ze dvou druhů dekoračních lišt (včetně imitace dřeva). Úplnou novinkou v nabídce automobilky je pak ventilace předních sedadel. Škoda Superb Laurin & Klement bude první škodovkou, která tento prvek výbavy nabídne.

Pokud jde o pohon, pro Superb Laurin & Klement jsou vyhrazeny jen ty nejvýkonnější motory. Z benzinu bude k dispozici přeplňovaný čtyřválec 2.0 TSI (147 kW) se šestistupňovým automatem DSG, a šestiválec 3.6 FSI V6 (191 kW), rovněž s převodovkou DSG a navíc s pohonem všech kol. Z dieselů bude přítomen jen čtyřválec 2.0 TDI CR DPF (125 kW), a to jak s manuálním řazením, tak s automatickou převodovkou DSG.

Text: Redakce
Foto: Škoda Auto

Galerie