Škoda Superb Hao Rui se začal prodávat v Číně. Je „bez hranic“

Model Škoda Superb pod názvem Hao Rui byl v těchto dnech slavnostně uveden na čínský trh. Stejně jako ostatní modely Škoda prodávané v Číně dostal i Superb přívlastek – v jeho případě dodatek „Hao Rui“ znamená lze přeložit jako „lepší, než si kdo dokáže představit“ nebo „bez hranic“. A jako správné luxusní auto dostal navíc velkorysý chromový dekor.

Vydáno: 20.8.2009

Superb Hao Rui bude čínským zákazníkům k dispozici ve čtyřech výbavových variantách – Classic, Comfort, Comfort+ a Elegance s motory 1.4 TSI, 1.8 TSI a 2.0 TSI. Od evropských se čínská provedení liší v nabídce palety barev, motorizací a především velkorysým chromovým dekorem vozu.

Škoda Auto vozy svým čínským zákazníkům dodává prostřednictvím sítě více než 200 obchodníků. Vozy se vyrábí v partnerském závod Shanghai Volkswagen. V Číně, kromě Superbu, Škoda Auto vyrábí a prodává už také modely Octavia Ming Rui a Fabia Jing Rui. Strategie české Škodovky počítá s tím, že v budoucnu na čínský trh zavede každý rok jeden nový model.

Škoda Auto začala v Číně s výrobou své vlajkové lodi 11. června letošního roku. Čínské veřejnosti se Superb poprvé představil 20. dubna na autosalonu v Shanghai. „Čína se vyvinula v jeden z našich klíčových trhů v rámci globální strategie společnosti Škoda Auto a hraje významnou roli v budoucím rozvoji značky. Představení modelu Superb Hao Rui je proto důležitým krokem v expanzi na tomto dynamickém trhu,“ uvedl Reinhard Jung, předseda představenstva Škoda Auto.

Text: Redakce, TZ Škoda Auto
Foto: Škoda Auto

Galerie