Škoda Superb Combi: první oficiální foto

Automobilka Škoda poprvé ukázala oficiální obrázky nové karosářské varianty své vlajkové lodi, modelu Superb Combi. Tato praktičtější verze české limuzíny se dostane na trh ještě letos. Velké kombi od Škodovky se představí na autosalonu ve Frankfurtu, kde budou zveřejněny další informace. My ale skoro všechno víme už dnes.


Vydáno: 25.8.2009

Fotografie očekávaného vozu Superb Combi jsme vám ukazovali už v článcích Škoda Superb Combi konečně odhalena! a Škoda Superb Combi: máme nové fotografie. V obou případech se ale jednalo jen o fotomontáže s předpokládanou podobou. Nyní přinášíme první oficiální fotky od automobilky Škoda.

Kdy bude Superb kombi?

„V současné chvíli finišují přípravy k náběhu sériové výroby v Kvasinách, předpokládáme, že bude zahájena na podzim,“ řekl mluvčí automobilky Škoda Auto. První Superb kombi se na vybraných trzích objeví ještě do konce roku 2009.

Svoji výstavní premiéru si Škoda Superb Combi odbude na autosalonu ve Frankfurtu 14. září 2009. Současně s tím se dozvíme všechny zásadní informace o technice i cenách nového modelu.

Co víme už teď?

Superb Combi bude klást důraz na maximální praktičnost a užitnou hodnotu. Už současný Superb Sedan má obrovský zavazadlový prostor i dobrý přístup do něj pomocí systému TwinDoor. U kombi bude místa v kufru samozřejmě ještě víc.

Škoda Superb Combi bude při stejné výbavě a se stejným motorem dražší než sedan o 20 až 40 tisíc korun než sedan. To znamená, že bude startovat kolem 600.000 Kč za verzi 1.4 TSI ve výbavě Comfort.

V nabídkách motorů a výbav bude Škoda Superb Combi téměř jistě kopírovat nabídku sedanu. To znamená, že by měl mít tři stupně výbavy a šest motorů. Jistý je i náhon na všechna čtyři kola a automatická převodovka DSG.

Text: Redakce
Foto: Škoda Auto

Galerie