Škoda Superb Combi 2015: takhle vypadá

Superb třetí generace dostal i svoji prodlouženou verzi. Největší škodovácký kombík má kufr velký 660 litrů, po sklopení sedaček se dostane až na 1950 litrů. To je nejvíc ve střední třídě. Oficiální fotky byly zveřejněny právě dnes, oficiálně se Škoda Superb Combi představí na podzim ve Frankfurtu.

Škoda se chlubí, že Superb Combi má nejrozměrnější interiér a největší zavazadlový prostor ve své třídě.

Nejvíce místa ve střední třídě

Zavazadlový prostor nové Škody Superb Combi je o 27 litrů rozměrnější, než u předchozí generace. V základu nabízí zmíněných 660 litrů, po sklopení zadních sedaček vyroste až na 1950 litrů, tedy skoro dva kubíky, což vypadá jako opravdu hodně. Uvidíme, jak bude tento prostor přístupný pátými dveřmi.

Větší bude i interiér na zadních sedačkách, Škoda tvrdí, že prostor vzadu v oblasti loktů narostl o 70 mm a o 1 centimetr narostl na výšku. V podélném směru zůstává stejný s liftbackem, rozvor 2841 mm je totožný.

Představí se na podzim

Nový Superb Combi se představí v září na autosalonu ve Frankfurtu. Kombi dostane pochopitelně veškerou pokročilou výbavu, jako liftback. Podrobně jsme o ní psali při jeho představení zde.

Základní cena nového Superbu je na hranici 600 tisíc korun. Za kombi se u Superbu dříve připlácelo 30 tisíc, takže by se základním motorem 1.4 TSI 110 kW s manuálem mohl stát 630.000 Kč.

Text: Redakce
Foto: Škoda Auto

Galerie