Škoda Superb bude díky slabému euru už za 600 tisíc

Automobilka Škoda bude základní verzi nového Superbu prodávat už za 599 900 korun. To je 20 tisíc korun méně, než firma v březnu oznámila při premiéře modelu na ženevském autosalonu. Podle mluvčího Evžena Krauskopfa automobilka cenu upravila kvůli stabilizaci kurzu koruny vůči euru.

Vydáno: 14.5.2008

„Původně stanovená cena vycházela z kalkulace před zhruba půl rokem. Nyní se koruna ustálila, proto došlo k této finalizaci ceny, která se již nezmění,“ řekl mluvčí.

Za nejnižší cenu si zájemci pořídí verzi s benzinovým motorem o objemu 1,4 litru a výkonu 92 kW. Prodávat se začne v druhé polovině června, kdy si jej budou moci koupit také zákazníci v Německu.

Oficiální ceny dalších verzí ještě automobilka nezveřejnila. „Vydáme je až se zavedením modelu na trh,“ podotkl mluvčí. Podle neoficiálních informací by však měl být dvoulitrový turbodiesel s výkonem 125 kW a v nejlepší výbavě k dostání za zhruba 920 tisíc korun. Nejsilnější verze s šestiválcem o objemu 3,6 litru a výkonu 191 kilowattů by měla vozu pomoci konkurovat autům, jako je Ford Mondeo, Mercedes E nebo Audi A6.

Nový Superb, který je už běžně k vidění na silnicích v okolí Mladé Boleslavi, je opatřen náhonem všech čtyř kol, který dosud firma montovala jen do menší octavie. Nový superb přináší dosud nevídaný systém otevírání pátých dveří, naftový agregát common-rail, pohon všech kol k motoru 3,6 FSI i úspornou verzi GreenLine.

Zdroj: ČTK

Galerie