Škoda Rapid už se vyrábí v Indii, evropská verze bude jiná

Česká automobilka spustila v Indii výrobu svého nového modelu Škoda Rapid. Evropská verze se od té indické bude výrazně lišit, název ale zůstane pravděpodobně stejný. Rapid bude Škoda nabízet s benzinovým i naftovým motorem. Automobilka je zatím blíže nespecifikovala, ale pravděpodobně půjde o známé motory s objemem 1,6 litru, v obou případech s výkonem 105 koní.

Vydáno: 7.10.2011

Laciný sedan pro Indii vyjel z indické továrny automobilky Chakan u města Pune. Technicky nejde o žádnou novinku, indický Rapid je přepracovaný Volswagen Polo sedan.

Česká Škoda Rapid sice bude mít stejné jméno, ale ve všem ostatním se od indického modelu bude lišit. Bude mít mírně větší karoserii typu liftback, stejně jako Octavia. Technika má být modernější a motory budou menší, přeplňované, které už dnes celý koncern VW nabízí.

Jiný bude i vzhled. Zatímco indický Rapid má předek podobný Fabii, ten evropský dostane novou, ostřeji řezanou tvář, kterou jsme viděli u frankfurtského konceptu MissionL. O technice se zatím jen spekuluje, přední náprava by mohla pocházet od současné generace VW Polo, zadní ze Škody Octavia první generace. Podobně je řešena Škoda Roomster.

Text: Redakce
Foto: Škoda Auto

Galerie