Škoda Rapid na prvních oficiálních fotkách: zatím jen detaily

Čas do premiéry nové kompaktní škodovky se krátí. Mladoboleslavská automobilka prostřednictvím Facebooku zveřejňuje první fotky nového kompaktního liftbacku. Na oficiální stránce Škody se začaly objevovat obrázky modelu Rapid, určeného pro evropské trhy. 

Vydáno: 28.5.2012

 

Zveřejněné obrázky zatím zachycují pouze detaily, ale už nyní je jasné, že se můžeme těšit na design, vycházející ze studie Škoda Mission L. Převládají v něm čisté linie bez zbytečných příkras a hrany. Pod novým designovým stylem, který se odrazí na všech nových modelech Škoda, je podepsán šéfdesignér značky, Slovák Jozef Kabaň.

Maska chladiče má jen decentní chromovaný lem a „nové“ (vlastně jen očištěné) logo automobilky je umístěno na kapotě motoru. Další obrázky ukazují detaily čelního a koncového světlometu, který dostane typické tvarování do písmene C.

Kromě fotografií zatím výrobce nezveřejnil žádné informace. Neoficiálně se ale ví, že nový Rapid využívá přední nápravu z koncernových malých aut Audi A1/Seat Ibiza/VW Polo, zadní pochází ze Škody Roomster. Pod kapotou budou pracovat zejména přeplňované zážehové i vznětové agregáty – 1.2 TSI, 1.4 TSI či 1.6 TDI.

Škoda Rapid na podzim dostane technicky shodného sourozence v podobě nové generace Seatu Toledo. Oba modely budou vyrábět v Mladé Boleslavi. Premiéra Rapidu se očekává na srpnovém autosalonu v Moskvě.

Text: Redakce
Foto: Škoda Auto

Galerie