Škoda Octavia Tour se vrací. Druhá generace stojí 283 tisíc

Do prodeje přichází nová Octavia Tour. Stejně jako její předchůdkyni (která se prodávala nekonečných 14 roků až do letošního léta) ji důvěrně známe: jde o současnou, druhou generaci Octavie, z doby před faceliftem. Ta se prodávala v letech 2004-2008. Nová „laciná Octavie“ je u nás k mání jen s jedním motorem, benzinem 1.6 MPI 75 kW, a stojí 283 tisíc korun.


Vydáno: 1.10.2010

Narozdíl od minulé Octavie Tour ta nová ani nečekala na další generaci, a na trh zamířila ve své „předfaceliftové“ podobě. Současně se tak budou prodávat dvě skoro stejné Octavie.

Jediný motor, základní výbava
Proto je nová Octavia Tour ořezaná až skoro k základu, aby nepřetahávala zájemce o „dospělou“ Octavii. V Česku dokonce nebude v nabídce s naftovým motorem, ale jen s jedinou jednotkou, benzinem 1.6 MPI 75 kW (minulá generace byla k dispozici i s dieselem 1.9 TDI). Motor splňuje normu EU5, která urychlila konec minulého Touru.

Stejně jako předchůdce bude nabízena v provedení liftback i kombi. Základní výbava zahrnuje airbagy řidiče a spolujezdce, ABS, posilovač řízení, centrální zamykání, elektricky nastavitelná zpětná zrcátka a výškově nastavitelné sedadlo řidiče.

Na trzích mimo EU ale budou kromě benzinové 1.6 MPI k dispozici i další motory: benzin 1.4 59 kW a naftový motor 2.0 TDI common-rail s výkonem 81 kW.

Levnější. O pár tisíc
Základní Octavia Tour v provedení hatchback stojí 282.500 Kč, kombík vyjde na 312.500 korun. Nový Tour je tedy levnější než ten předchozí (byť se v různých akcích dostal i na 270 tisíc). Současná Octavia II (po faceliftu) je v základu o 50 tisíc dražší: startuje na 332.900 Kč, kombi stojí 372.900 korun. Přitom nabídne inovovaný vzhled a lepší výbavu, ale má slabší motor 1.4 59 kW.

Mladoboleslavská automobilka ale každopádně s novou Octavií Tour přichází s konkurenceschopnou nabídkou levného modelu v nižší střední třídě, s nímž může konkurovat základním verzím evropské, ale i třeba korejské produkce.

Nová Octavia Tour se bude vyrábět v Mladé Boleslavi od listopadu s výrobní kapacitou 50 vozů denně. Objednávky přijímá Škoda už nyní.

Text: Redakce
Foto: Škoda Auto

Galerie