Škoda Octavia RS 245 je nejrychlejší v historii

Škoda Octavia RS po faceliftu dostala ještě silnější provedení a stala se tak nejrychlejší Octavií všech dob. Stovku s ní dosáhnete za 6,6 sekundy a nechybí ani nová uzávěrka diferenciálu, která ještě zlepšuje sportovní vlastnosti vozu.

Škoda již před rokem odtajnila podobu a technická data sportovní varianty RS po modernizaci. Nově si můžete koupit dvě verze: základní benzinové RS dostalo stejný výkon, jako dříve speciální varianta 230, tedy 169 kW neboli 230 koní, ale na trhu je i vylepšená verze s 254 koňmi.

Novinky v exteriéru vozu

Velké změny zaznamenala příď vozu s rozšířenou maskou chladiče a širokými otvory pro tah vzduchu. Maska chladiče i žebrování je provedeno v luxusním černém laku. Světlomety jsou standardně vybaveny LED technologií a funkcí AFS. Černé jsou kryty vnějších zpětných zrcátek a lichoběžníkové koncovky výfuku.Celý vůz tak je ještě více sportovně laděn, než jeho předchozí verze.

Tip: Podívejte se na nabídku nové Octavie RS od autorizovaného prodejce Tukas.

Novinky v interiéru vozu

Na první pohled zaujmou sportovní tkaná sedadla a sportovní pedály s prvky ušlechtilé oceli. Sportovní sedačky nabízí příjemný posez za volantem a široké bočnice, které drží postavu na místě.

Motorizace a podvozek vozu

Pod kapotou lze najít čtyřválcový benzinový motor TSI o výkonu 180 kW (245 k). Maximální točivý moment 370 Nm je dostupný v rozsahu otáček od 1 600 do 4 300 min-1. Na výběr je šestistupňová manuální převodovka nebo sedmistupňová převodovka DSG.

Kvůli sportovnímu podvozku je světlá výška vozu o 14 mm nižší, rozchod kol zadní nápravy je proti předchozímu provedení o 30 mm širší. samozřejmostí je elektronicky řízený mechanický samosvorný diferenciál VAQ, který dokáže vektorovat točivý moment, poslat při akceleraci ze zatáčky více výkonu na vnější kolo a pomáhá tak autu stáčet se do oblouku. Tyto změny výrazně pomáhají k lepším jízdním vlastnostem nejen v zatáčkách.

Text: Redakce
Foto: Škoda Auto

Galerie