Škoda Octavia facelift: první fotografie výrazného omlazení

Český národní poklad Škoda Octavia druhé generace prošel faceliftem. Zásadní informací je, že Škoda překvapila. Facelift Octavie je totiž nad očekávání výrazný. Ještě než dojde k jeho k oficiálnímu představení, máme k dispozici obsáhlý set fotografií a několik základních informací.

Vydáno: 1.10.2008

Inovované přídi Octavie dominují zcela nové světlomety, které nyní zasahují dále do přední kapoty. Po vzoru Superbu jsou do čelních světlometů zakomponovány nápisy Octavia. Nový je také nárazník a jiné tvarování dostal otvor sání vzduchu. Po těchto úpravách má Škoda Octavia zcela nový výraz a oproti původní podobě působí hravěji.

Méně výrazné změny proběhly i na zádi. Zde byly změněny především koncové světlomety, které jsou nyní bez středního červeného pruhu.

Při pohledu do kabiny řidiče je nejvýraznější změnou jiný volant. Kromě čtyřramenného, který vidíte na fotografiích, bude k dispozici také tříramenný. Upraven byl také středový panel. Nově budou podsvětlení přístrojového panelu obstarávat bílé LED diody. Tradiční obměnou jsou pak nová čalounění.

Facelift přinesl změny i pod kapotou. Octavia tak se tak bude nově nabízet s motorem 1.4 TSI/90kW (122 koní), k němuž bude spolu s jednotkou 1.8 TSI/118 kW (160 koní) možné připojit sedmistupňový dvouspojkový automat DSG. To je příjemná novinka, jelikož dosud byl k dispozici pouze šestistupňový automat pouze pro motor 2,0 TDI.

Více se pravděpodobně dozvíme na pařížském autosalonu, který začíná už zítra.

Text: Redakce
Foto: Škoda Auto

Galerie