Škoda Citigo: nejmenší a nejlevnější model představen

Automobilka Škoda poprvé ukázala konečnou podobu svého nejmenšího modelu. Tři a půl metrů dlouhý minivůz dostane jméno Citigo a jeho cílovou skupinou budou především starší zákazníci z větších měst, nebo bude sloužit jako druhé auto do rodiny. Škoda Citigo bude nejmenší a také nejlevnější auto z nabídky mladoboleslavské značky – jeho cenovka by mohla začínat někde kolem 180 tisíc korun.

Vydáno: 27.9.2011

Nový vůz se do prodeje dostane nejprve v České republice, a to už během listopadu. Začátkem léta příštího roku se začne prodávat po celé Evropě. Startovní cena bude nižší než u Volkswagenu Up!, ze kterého konstrukčně vychází. Zveřejněna zatím nebyla, ale odhadujeme částku kolem 180 tisíc korun.

Novinka se nejdříve dostane na trh ve třídveřové verzi, od léta příštího roku dostane i pětidveřovou karoserii. K dispozici budou čtyři různé výbavy.

V nabídce budou zpočátku dva motory, oba benzinové tříválce o objemu jeden litr: slabší bude mít výkon 44 kW (60 koní), silnější 55 kW (75 koní), kombinovaná spotřeba má být přitom jen 4,5 l/100 km. Škodovka současně uvažuje i o verzi na plyn a časem by se mohl objevit i elektromobil.

Oproti svému sourozenci s německou značkou se liší nejmenší Škoda jen v detailech. Jiná jsou světla, což je patrné především u zadních lamp, má také větší zadní okénko a jiný nárazník. Škoda Citigo bude také o 23 milimetrů delší, než Volkswagen Up!, jinak ale budou všechny rozměry stejné. Kufr bude mít objem 251 litrů.

Text: Redakce
Foto: Škoda Auto

Galerie