Singer Porsche 911: extrémní retro s parametry supersportu

Libí se vám klasické Porsche 911, ale bojíte se, že na dnešní dobu bude mít slabý výkon? Pak tu pro vás máme tip na firmu Singer, která přestavěla původní vůz na nový sporťák, který dosahuje úžasných parametrů. A navíc disponuje moderní technologií. Je libo přípojku na iPod nebo navigaci?

Vydáno: 26.9.2009

Singer Porsche 911 se představilo zhruba před měsícem na akci Pebble Beach Concours d’Elegance. Firma doplnila jeho retro vzhled moderními aerodynamickými prvky, a lehkou stavbou karosérie. Vylepšila se torzní tuhost a všechny panely z oceli byly nahrazeny karbonem. to vše natřeno v nádherné „Racing Orange“ barvě.

Pod zadní kapotou se skrývá vzduchem chlazený šestiválec o objemu 3,82 litrum, který je schopný točit až do 8000 ot/min. Přes závodní 6stupńovou manuální převodovku Getrag G50 posílá na zadní kola výkon 425 koní. Auto tak zvládne stovku za pouhých 3,9 sekundy, což jsou parametry supersportu. Maximální rychlost by měla být 273,5 km/h.

Auto navíc nepostrádá moderní technologie. Světla využívají bi-xenonových reflektorů, k dispozici je lehká klimatizace, satelitní rádio s přípojkou pro iPod a Bluetooth konektivitou. GPS dodal Garmin. cena tohoto retro unikátu zatím nebyla oznámena. Rozhodně ale nečekejte nic střídmého.

Text: Redakce
Foto: Singer

Galerie