Seat Mii: trojice miniaut z Bratislavy je kompletní

Rodina miniaut koncernu Volkswagen je konečně kompletní. Její poslední, třetí člen se jmenuje Seat Mii a od svých sourozenců se liší opět jen v detailech. Oproti VW Up! a Škodě Citigo má nejmenší Seat originálně řešenou přední část, která byla navržena v duchu ostatních modelů španělské značky.

Vydáno: 5.10.2011

Seat má odlišnou podobu čelních světlometů, masky chladiče a nárazníku. Při pohledu z profilu je ale Seat Mii k nerozeznání od Škody Citigo. Na zadní části je pak rozdílem, kromě loga automobilky a názvu modelu, grafika koncových světel.

V interiéru má Seat vlastní tříramenný volant a hlavici řadicí páky. Zaujme i svislá nulová poloha ručiček otáčkoměru a palivoměru. Kapacita zavazadlového prostoru je stejná jako u Volkswagenu a Škodovky – 251 až 951 litrů.

Přestože Seat se v rámci koncernu Volkswagen profiluje jako sportovní značka, model Mii sdílí techniku ​​se svými sourozenci. K pohonu slouží litrový benzinový tříválec, naladěný na výkon 44 kW (60 koní) nebo 55 kW (75 koní). O případné sportovní verzi s přeplňovaným agregátem zatím žádná zmínka nepadla.

Seat Mii se bude (stejně jako Up! a Citigo) vyrábět v Bratislavě. Seat ho začne prodávat nejprve na španělském trhu koncem tohoto roku. Ostatní země přijdou na řadu v roce 2012.

Text: Redakce
Foto: Seat

Galerie